Ve İnteraktif Medya
Ve İnteraktif Medya

Web Tabanlı Yazılımlar

image
image
image
image
image
image
image
image
image image

Firmanızın ihtiyaçlarına göre yapılandırılmış ve kodlanmış özel yazılımlar ile proje risklerini en aza indirerek oluşabilecek başarısızlıkların, en önemlisi de zamandan tasarruf sağlayarak maddi kayıpların önüne geçebilirsiniz. Web tabanlı uygulamalar da işinizin, günün bilişim teknolojilerinin sağladığı gücü arkasına almasını sağlayabilirsiniz. Bir paket program ile ölçümleyemeyeceğiniz özel verilerinizi özel yazılımınız sayesinde ölçümleyebilirsiniz. İşletmenize özel üretilen yazılımın en öne çıkan özelliklerinden biri ise, paket programa nazaran yazılımınızın ilerleyen zamanlarda sizin ihtiyaçlarınız doğrultusunda geliştirilebilir olmasıdır.

Web tabanlı yazılımlar web tarayıcıları vasıtasıyla çalışan programlar veya yazılımlar olarak özetlenebilir. Web tarayıcılarındaki sorunsuz bir şekilde çalışmaları, onları tercih sebebi haline getiriyor. 

Geçmişte, web tabanlı yazılımlar yavaş olmaları ve pahalı olmaları sebebiyle pek fazla tercih edilmiyorlardı. Bugün internetin günlük hayatında edindiği büyük yer ve alışkanlıkların değişmiş olması ve elbette dijital dünyanın en önemli unsurlardan birisi olması, bu yazılımları daha kullanışlı ve ulaşılabilir hale getirdi. Kullanıcıların taleplerinin ve alışkanlıklarının da bu yöne kayması, uygulama ve yazılım geliştiricileri bu çizgide yazılımlar üretmeye itmiştir. Daha kolay ulaşım ve yaygın bir kullanım ağının oluşmasının da bu yazılımların ortaya çıkmasında payı vardır.

Web tabanlı yazılımların avantajları nelerdir?

 • Farklı ve dağınık konumlardan kullanılmaları, web tabanlı yazılımları en değerli kılan şeydir. İşletmelerin şubeleri, depoları, fabrikalar, sahada veya seyahatlerde erişim imkânı bu yazılımları sizler için özel kılıyor ve işlemlerinizi her yerden gerçekleştirebilme olanağı sağlıyor.
   
 • Ağ sistemi, geçmişte oldukça pahalı bir düzenekken günümüzde dünyanın en ucuz ağıdır. Bu ucuzluk, her bilgisayara ayrı bir yazılım yükleme derdini ortadan kaldırdığı gibi maliyet açısından ve zaman açısından da kazanç sağlıyor. İşlemlerin, her yerden güncellenebilir olması bir yana anında güncellenebilir sistemlerdir. Ayrıca, bu güncellemelere diğer personellerin veya işletme çalışanlarının da yetkileri ölçüsünde anında erişim şansları bulunuyor.
   
 • Yazılım indirme, kurma veya benzeri sorunlarla uğraşmanız gerekmiyor. 
   
 • İşletim sistemine veya donanıma özgü yazılımlara ihtiyaç duymazsınız. Her bilgisayarda çalıştırılabilir yazılımlar olmaları sebebiyle de, avantajlıdırlar.
   
 • Bakımları ve geliştirmeleri de masaüstü yazılımlara nazaran daha kolay gerçekleştirilirler. Bu yazılımlar için destek almak da oldukça kolaydır.
   
 • Web tabanlı olmaları ve kurulum ve indirme gibi ihtiyaçların ortadan kalkması sebebiyle destek personeline olan ihtiyaç da, önemli ölçüde ortadan kalkmaktadır.
   
 • Bir diğer önemli faydası; mobil cihazlarda da pratik ve kolay bir şekilde kullanılabiliyor olmasıdır. Mobil cihazların yaygınlaşması, mobil destekli platformları değerli hâle getirmiştir. Web tabanlı yazılımların responsive özellikleri sebebiyle, mobilden de erişim imkânı sağlanmaktadır.
   
 • Masaüstü yazılımlara nazaran güvenlik açıklarının takibi ve kontrolü daha rahat bir şekilde gerçekleştirilebilir. Ayrıca, güvenlik açıkları da masaüstü yazılımlara göre daha az olacaktır. 
   
 • Gerekli güncelleştirmelerin otomatik olarak yapılması, kullanıcıların manuel işlemlerle ve indirmelerle vakit kaybetmesini önler.

Ve İnteraktif Medya Hemen Arayın+90 (537) 893 27 27