Ve İnteraktif Medya
Ve İnteraktif Medya

Kurumsal E-Mail Hizmetimiz Konusunda Önemli Değişiklikler Yapıyoruz

 • Blog
 • Kurumsal E-Mail Hizmetimiz Konusunda Önemli Değişiklikler Yapıyoruz
image
image
image
image
image
image
image
image
Ve İnteraktif Medya - Kurumsal E-Mail Hizmetimiz Konusunda Önemli Değişiklikler Yapıyoruz

Kurumsal E-Mail Hizmetimiz Konusunda Önemli Değişiklikler Yapıyoruz

Değerli Müşterimiz; 

VEMEDYA olarak 20 yıldır web sitesi tasarımı, hosting, kurumsal e-mail ve web tabanlı yazılım konularında faaliyet göstermekteyiz. Ayrıca web sitesini yaptığımız birçok firma ve kuruma internet sitelerini yayınladığımız sunucular üzerinden kurumsal e-mail hizmeti de sağlamaktayız.

Aradan geçen bu zaman sürecinde e-mail kullanımı her firma ve kurum için çok önemli bir iletişim kanalı haline geldi. Artık birçok yazışma e-mailler üzerinden yürütülmekte. Dolayısı ile artık maillerin zamanında ve sorunsuz gelmesi ve gönderilen maillerin hızlı bir şekilde teslim edilmesi herkes için çok önemli bir konu haline geldi.

Hizmet sunduğumuz klasik sunucu yapılarında artık Standart Kurumsal E-Mail hizmetlerini, teknolojisinin yetersiz kalmasından dolayı sorunsuz devam ettirme noktasında çözüm sağlamakta zorlandığımızı belirtmek isteriz.

Gelen maillerdeki spam-virüs içerikli mailler özellikle iletişimin izlenmesine neden olan ve "Araya girme" olarak bilinen bir dolandırıcılık girişimine sebep olabilmektedir. Giden maillerde ise Türkiye'nin spam gönderim oranı çok yüksek olduğu için birçok global servis tarafından az güvenilir kabul edilmesi nedeni ile teslim edilebilirlik sorunu yaşanmaktadır. Bu tarz sorunların tespiti ve düzeltmesinin yapılması bazen uzun zaman alabilmektedir.

Bunlara ek olarak firmalarımıza ait mail verilerinin klasik sunucu yapılarında muhafaza ediliyor olması da farklı bir risk oluşturmaktadır.

Bu bilgiler çerçevesinde;

Mail iletişim konusunda sorunları ve riskleri minimize ederek kullanım sağlamak isteyen firmalarımızı doğru bir şekilde yönlendirmek istiyoruz.

Web siteleriniz bize ait sunucularda devam ederken mail hizmetinizi ayrıştırarak size ait alan adı üzerinden profesyonel bir altyapı kullanabilirsiniz.

Google, Microsoft gibi bazı global firmalar uzun süredir kurumsal mail kullanımı konusunda hizmet vermektedir. Bazı müşterilerimiz zaten bu altyapıları kullanmaktadır.

Mail hesabı başı 50 gb. kota ve birçok seçenek sunan bu yapılarda maliyetler maalesef oldukça yüksektir. Bu firmalarda şu an her mail hesabı için yıllık maliyet 60 $ civarındadır.

Rusya menşeili YANDEX üzerinde belli bir kullanıcı limitine kadar ücretsiz hizmet alınabilmektedir ancak diğer firmalar gibi sorunsuz bir kullanım mümkün görünmemektedir ve herhangi bir destek kanalı bulunmamaktadır. Ayrıca yaptırımlar nedeni ile bazı global servisler YANDEX için engelleme kararı almış ve yine yakın zamanda YANDEX Mail hizmeti de ücretli hale gelmiştir.

Saydığımız bu seçenekleri kullanmak isteyen firmalarımız için herhangi bir satış aracılığı, geçiş süreci danışmanlığı ve hizmet sürecinde bir teknik desteğimiz bulunmamaktadır. Bu sistemlere geçiş yapmak isteyen firmaların bunu kendilerinin sağlaması gerekmektedir.

Bu süreçte VEMEDYA olarak firmalarımıza 2 farklı seçenek sunacağız; 

UZMANPOSTA ALTYAPISINA GEÇİŞ SÜRECİ

Türkiyede’ki yedekli sunucu yapıları üzerinden faaliyet gösteren ve tek işi kurumsal profesyonel mail hizmeti sunan UZMANPOSTA ile yaptığımız iş ortaklığı neticesinde, UZMANPOSTA altyapısına VEMEDYA aracılığı ile geçiş yapabilirsiniz. Bu durumda satın alma ve geçiş süreçleri firmamızca yönetilecektir. Hizmet kullanımı sürecinde yine VEMEDYA olarak teknik desteğimiz devam edecektir.

Firmalarımız ilgili altyapıdan kendileri de direkt faydalanabilir. Ancak bu durumda geçiş süreci ve akabindeki teknik destek konusunda sorumluluğumuz olmayacaktır.

Bu yapıda en büyük avantajlardan bir tanesi esnek paket uygulaması ile birden farklı kota içeren e-postalara sahip olabilmektir.


Kurumsal E-Mail Hizmeti Fiyat Seçenekleri (Her mail için yıllık maliyet)

Eko Paket         : 5 Gb. kota - 15 $ + KDV

Pro Paket         : 10 Gb. kota - 30 $ + KDV

Mega Paket      : 50 Gb. kota - 40 $ + KDV

 

UZMANPOSTA Kurumsal E-Mail Hizmeti’nin Öne Çıkan Özellikleri

 • Profesyonel altyapı ile verileriniz güvende olacak
 • Yedekli altyapı ile kesintisiz hizmet
 • Gelişmiş Antivirüs & Anti-Spam
 • Günlük Karantina listesi
 • E-posta Gönderi ve Log Takibi
 • Yönetilebilen Beyaz ve Kara Liste
 • IMAP kullanım imkanı (Pro ve Mega pakette)
 • Yetkilendirilebilir Admin Paneli
 • Sabit ip adresi ile maillere sadece işyerinden erişim
 • Arşiv ve Sigorta (Yedekleme) * ek ücretler ile
 • VEMEDYA teknik desteği

 

MEVCUT KLASİK E-MAİL ALTYAPISI SÜRECİ

VEMEDYA olarak klasik sistemlerin, limitler ve sunduğumuz desteğin kapsamında ciddi değişikliklere giderek 2023 yılı sonuna kadar devamını sağlayacağız. Yani bu süreye kadar firmalarımız maillerini kullanmaya devam edebilecekler. 2023 sonu itibari ile bu hizmet türü sonlandırılacak ve sadece profesyonel altyapı desteği ile devam edecektir.

Özellikle son dönemlerde hem dolar kurundaki artışlar hem de sunucularda pahalı bir çözüm olan SSD disk kullanımına geçilmesi planlarımız nedeni ile maliyetlerde ciddi artışlar söz konusu olmaktadır. Bu sebeple bugüne kadar mail kotalarında uyguladığımız esnekliği artık sağlayamayacağımızı belirtmek isteriz. Mevcut Mail kotaları 500 mb. a düşürülerek IMAP protokolü ile mail kullanımı engellenecektir. Mail gönderimlerinde yaşanan sorunları minimize etmek için saatlik gönderim limitleri de düşürülecektir.

Yıllık hosting ücretlerinde mail sayısına göre ücretlendirme yapılacaktır.

VEMEDYA mail hizmeti kullanılan bu sunucuların erişime açık ve servislerin kullanılabilir olması konusunda yine tam sorumlu olacaktır. Lokal IP'nizin bloklanması v.b. durumlarda sorun VEMEDYA tarafından düzeltilecektir. Mail gönderimlerinin sağlıklı işlemesi için azami gayret gösterilecektir ancak her gönderilen mailin anında her alıcıya ulaşması konusunda bir garantimiz olmayacaktır.

Firmalara panel verilmesi uygulaması sonlandırılacaktır. Sunucu altyapısından kaynaklanan problemler dışında Telefon ile anlık destek uygulaması kesinlikle uygulanmayacaktır. Hesap işlemleri veya teknik sorun durumunda sadece mail ve whatsapp üzerinden sınırlı destek sağlanacaktır.

Hesaplarının bilgisayar veya mobil cihazlara kurulması, Outlook tabanlı hataların düzeltilmesi gibi durumlarda kesinlikle telefonla veya uzak bağlantı ile destek sağlanmayacaktır. Kurulum ve olası hatalarla ilgili emailkurulumu.com sitesinden faydalanabilirsiniz. Giderilemeyen hatalar konusunda 0537 893 27 27 nolu destek hattımıza WHATSAPP üzerinden ekran görüntüsü veya hata kodu atılması durumunda teknik destek ekibimiz tarafından yönlendirilebilirsiniz.

Halihazırda VEPOSTA üzerinde mail başı ücret ödeyerek hizmet alan firmalarımız içinde aynı seçenekler geçerli olacaktır. Bu firmalarımız UZMANPOSTA altyapısına geçmeleri durumunda hesaplar üzerinde mahsuplaşma yapılacaktır veya cari dönemleri sonunda klasik yapıya geçişleri sağlanacaktır. 

Konu ile ilgili daha detaylı bilgi için : 0537 893 27 27 – 0342 221 03 70 nolu iletişim numalarımızı arayabilirsiniz.

Ve İnteraktif Medya Hemen Arayın+90 (537) 893 27 27